Szlaki rowerowe przebiegające przez Kwidzyn

Niesamowita przyroda i ciekawa architektura miasta Kwidzyn [https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwidzyn] sprawiają, że turyści często wybierają to miasto jako cel wakacyjnych podróży. Ta malownicza miejscowość leży na północy Polski. Znajduje się w województwie pomorskim. Należy do powiatu kwidzyńskiego i jest też jego siedzibą. Zarówno odwiedzający, jak i mieszkańcy nie mogą narzekać na brak atrakcji turystycznych. Piękne widoki oraz niezwykła historia miasta zainteresują niejedną osobę. Możliwy jest dłuższy pobyt w tej miejscowości. Miasto oferuje wygodne noclegi. Kwidzyn jest miejscowością, w której można znaleźć dobre i tanie ośrodki wczasowe. Baza noclegowa [] spełniająca wysokie standardy, zapewnia prawdziwy wypoczynek i relaks.

Ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta będzie przejażdżka rowerowa. Można w ten sposób wspaniale spędzić czas. Większość szlaków rowerowych przebiega przez lasy powiatu kwidzyńskiego. Jest to wspaniałe miejsce zarówno dla rowerzystów, jak i spacerowiczów. Położenie na szlaku zamków gotyckich zwiększa atrakcyjność trasy. Tereny, przez które prowadzą drogi obfite są w pomniki przyrody, ścieżki specjalnie przeznaczone dla rowerzystów czy też miejsca postoju oraz wypoczynku. Rowerzyści mogą wybrać szlak rowerowy Doliny Dolnej Wisły. Biegnie on wzdłuż rzeki Wisły. Trasa rozpoczyna się w Cierpicach. Koniec szlaku znajduje się w miejscowości Podleszcz – Zamek Bierzgłowski. Trasa przebiega przez Kwidzyn. Długość trasy w powiecie kwidzyńskim wynosi 53,7 km. Jest to duże wyzwanie, ponieważ trasa jest stosunkowo długa. Nie zaleca się tego szlaku rodzinom z dziećmi.

Inny, dużo mniej wymagający jest szlak w Kwidzynie. Czas trwania wycieczki rowerowej zajmuje średnio 1,5 godziny. Długość trasy wynosi około 7 km. Występują tam nawierzchnie asfaltowe oraz drogi leśne, ubite. W niektórych miejscach nawierzchnia jest piaszczysta. Zaleca się rozpoczęcie wycieczki rowerowej od ulicy Grudziądzkiej przy Urzędzie Pracy. Część trasy przebiega przez były tor kolejowy. Ścieżka prowadzi przez las Miłosna. Zaznaczyć należy, że trasa nie jest oznakowana. Jest to szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi.

W Gminie Kwidzyn znajduje się również szlak czerwony. Długość trwania przejażdżki wynosi przeważnie 4 godziny. Dystans trasy to ok. 58 km. Szlak nie jest zbyt trudny do pokonania. Przebiega przez drogi o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Występują tam również drogi leśne z piaszczystymi fragmentami. Trudniejszy odcinek trasy znajduje się w lesie w okolicach Pola Rakowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>