Najciekawsze okolice Białego Dunajca – wizyta w Zakopanem

Najbardziej znaną miejscowością na Podhalu jest bez wątpienia Zakopane. Przez większą część roku jest ono jednak bardzo zatłoczone i turyści, którzy podczas urlopu chcą naprawdę wypocząć powinni zdecydowanie poszukać kwatery w ościennych miejscowościach. Jedną z wiosek, w których działa doskonale rozwinięta baza noclegowa jest Biały Dunajec. Leży on zaledwie o kilkanaście kilometrów od Zakopanego w otoczeniu takich kurortów jak Białka czy Bukowina Tatrzańska. Dzięki regularnym połączeniom komunikacyjnym nie ma najmniejszego problemu z dostaniem się do stolicy Tatr. Oferta noclegowa w Białym Dunajcu jest bardzo obszerna (Biały Dunajec noclegi), jednak na pierwszy plan wysuwają się domy wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. W większości z tych miejsc, zwłaszcza grupy zorganizowane mogą liczyć na całodzienne wyżywienie oparte na lokalnej kuchni. Aby wybrać najlepszą ofertę wypoczynku i za nią nie przepłacić, warto rezerwacji pobytu dokonać kilka tygodni przed planowanym urlopem. W internecie coraz bardziej popularne są strony gromadzące oferty wypoczynkowe różnych pensjonatów w danej miejscowości, dlatego z pewnością bez problemu uda nam się znaleźć coś dla siebie.

Atrakcje okolicy Białego Dunajca można by wymieniać bez końca. Z całą pewnością należą do nich wycieczki górskimi szlakami, stoki narciarskie czy baseny termalne. Przy gorszej pogodzie warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do Zakopanego, które może poszczycić się wyjątkową drewnianą architekturą. Wśród zabytków tego miasta szczególną uwagę należy zwrócić na takie perełki jak drewniana kaplica na Jaszczurówce, kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej położony na drodze do Kościeliska, chata Sabały czy Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz czy Władysław Orkan. Niesłabnącą popularnością wśród wczasowiczów odwiedzających Zakopane wciąż cieszą się Krupówki. Jest to zabytkowy deptak znajdujący się w centrum miejscowości przy którym mieszczą się liczne lokale gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami. Wieczorami ta niewielka ulica zamienia się w miejsce zabaw do późnych godzin nocnych. Podhale każdego roku przyciąga turystów wyjątkowym klimatem oraz licznymi atrakcjami. W ciągu całego roku odbywają się tu liczne koncerty, wystawy, a także zawody sportowe. Nie brakuje również zabytków architektonicznych, a piękna przyroda zachwyca gości na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>