Kotelnica

Wybierając się na ferie zimowe do Białki Tatrzańskiej, miłośników sportów zimowych zafascynuje z pewnością jednen z najciekawszych terenów w okolicy – Kotelnica. Tak, to właśnie tutaj, dzięki tej stacji narciarskiej wieś zdobyła sławę i popularność wśród turystów.

Do dziś Kotelnica jest najpopularniejszym miejscem sportów zimowych. Ta największa i najnowocześniejsza stacja w Polsce daję ogromne pole do manewru, posiada wiele różnorodnych tras, dzięki czemu narciarze i snowboardziści kochają to miejsce. Kotelnica to najbardziej wysunięta na północ część terenów zjazdowych w Białce. W Ofercie ośrodka skorzystać można z czternastu tras zjazdowych o różnym poziomie trudności w tym siedem tras trudnych do pokonania oraz siedzem łagodnych. Oprócz powyższych na terenie Kotelnicy, znaleźć można również trzy trasy biegowe. Dodatkowo znajduje się tu również snowpark. Stok posiada, aż pięć wyciągów krzesełkowych – trzy, cztero i sześcioosobowe, oraz trzy wyciągi orczykowe. Zaraz obok przy głównym parkingu znajduje się wiele punktów gastronomicnzych, wypożyczalni sprzętu itd. Ceny karnetów w wysokim sezonie są dość spore, jednak jest na to sposób. Wybierając się na urlop i wypoczynek w Białce Tatrzańskiej w większości przypadków jest możliwość wykupienia skipassa razem z noclegiem ze sporą zniżką co bardziej opłaca się niż wykupienie tych dwóch rzeczy osobno.

Białka Tatrzańska to malutka wieś, lecz szczególnie w okresie zimowym przyjeżdża tutaj tysiące osób. Ze względu na atrakcyjność terenu oraz wielość atrakcji można cudownie spędzić tutaj zimowy urlop. Dodatkowym plusem jest oczywiście widok oraz niezwykły klimat góralski, gdzie regionalna muzyka gra dookoła, gdzie można zjeść smaczny obiad w prawdziwej góralskiej chacie oraz napawać się tymi chwilami do nieskończoności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>