Katowice turystycznie

Katowice to miasto, które mieści się na terenie województwa śląskiego. Zostało ono założone w szesnastym wieku, natomiast prawa miejskie zostały nadane temu miejscu w tysiąc osiemset sześćdziesiątym piątym roku. Na terenie stu sześćdziesięciu czterech i sześćdziesięciu czterech setnych kilometra kwadratowego, zameldowanych jest ponad trzysta jeden tysięcy osiemset trzydzieści cztery osób. W Katowicach możemy znaleźć również tysiące studentów, którzy mogą kształcić się między innymi na Akademii Muzycznej i Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Co roku miasto to odwiedzane jest również przez tłumy turystów, którzy pragną poznać historię tego miasta oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się właśnie w Katowicach.

Osoby odwiedzające to miasto mogą zatrzymać się w funkcjonujących tutaj pięciogwiazdkowych hotelach, przytulnych pensjonatach, a także w gospodarstwach agroturystycznych, które zlokalizowane są zazwyczaj na obrzeżach miasta. Wszystkie działające miejsca noclegowe możemy znaleźć na stronie internetowej miasta pod hasłem: „noclegi Katowice informator”. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne, które oferują komfortowe pokoje z dostępem do łazienki, domowe obiady, ale przede wszystkim świeże powietrze i stajnie, w których znajdują się konie oraz inne domowe zwierzęta. Bardzo często miejsca takie są wybierany przez rodziny, w których są małe dzieci. Rodzice chcą unaocznić funkcjonowanie wsi oraz pozwolić swoim małym pociechom na kontakt ze zwierzyną domową. W okresie jesiennym i letnim, w tego typu miejscach noclegowych organizowane są również warsztaty wyrobu różnego rodzaju przetworów z warzyw i owoców, między innymi powideł, dżemów oraz pikli. Wykonane przez siebie przetwory można zabrać ze sobą za drobną opłatą.

Ze względu na obecność licznych miejsc sportowo-rekreacyjnych, Katowice cieszą się mianem aktywnego miasta. Funkcjonuje tutaj sieć pływalni, które są przystosowane zarówno do osób niepełnosprawnych jak i ćwiczących zawodowo pływactwo oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodą z tą dziedziną sportu. Wielu rodziców z dziećmi korzysta z oferty, która zawiera pakiet lekcji pływania dla niemowląt. Ten sposób aktywności fizycznej stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Pływanie poprawia kondycję fizyczną oraz dobrze wpływa na układ krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>