Gwarancja spokojnego urlopu – Łazy

Czego oczekujemy wybierając się na wakacje? Jeżeli oczekujemy przede wszystkim słońca, spokoju, ciszy i wypoczynku nad wodą – idealnym rozwiązaniem będzie rozejrzenie się za opcją, która umożliwi nam spędzenie naszego cennego czasu w niewielkiej i niezatłoczonej miejscowości turystycznej. Jednym z najlepszych sposobów na to, jak spędzić swoje wakacje w udany sposób, może być wizyta w miejscowości zamieszkiwanej przez zaledwie 86. mieszkańców – mowa tu o zachodniopomorskich Łazach. Łazy umiejscowione są między dwoma pięknymi jeziorami Jamno i Bukowo, posiadają stały dostęp do morza i charakteryzują się przepiękną, zadbaną plażą – kąpielisko już od dawna spełnia wszelkie wymogi i posiada zezwolenie na korzystanie z jego dobrodziejstw.

Choć Łazy są niewielkie, tutejsza baza noclegowa jest dobrze zagospodarowana – jednocześnie wielu turystów znajdzie tutaj dogodne zakwaterowanie, ale nie spotkamy się z tłumami ludzi, takimi jak w większych nadmorskich miejscowościach. Łazy gwarantują prawdziwą ciszę nocną i rewelacyjny wypoczynek w komfortowych warunkach [>>]. Szczególnie wyróżniającą rzeczą w tej miejscowości jest jej historia. Prawdopodobnie okolice te zamieszkiwane były przez pierwszych ludzi 2 tysiące lat p. n. e. Pierwsza rzeczywista wzmianka o tej miejscowości pochodzi z XIII wieku.

Przez wiele lat miejscowość ta pełniła ważną funkcję, jako punkt łączący przystań na jeziorze Jamno z Morzem Bałtyckim, jednak pod koniec XVII wieku wydarzyła się katastrofa, która zmusiła tutejszych mieszkańców do zmiany stylu życia – skoncentrowanego w większości na rybołówstwie. Do końca II wojny światowej miejscowość oficjalnie należała do dzisiejszych Niemiec. Mimo to, pierwsi urlopowicze w tych okolicach pojawili się już podczas okresu międzywojennego. Kusząca plaża przynosząca ochłodę, do dzisiaj jest rewelacyjną zaletą tej miejscowości. Warto wziąć pod uwagę, że nie jest to jedyna atrakcja, jaka na nas czeka. Na obu jeziorach możemy uprawiać różnego rodzaju sporty wodne – przy brzegu znajdują się wypożyczalnie sprzętu. Miejscowość ta polecana jest na wypoczynek zarówno turystom preferującym aktywny wypoczynek, jak i fanom wylegiwania się na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>